NA LODI PO ORLICI

Na lodi po Orlici pic 3Na lodi po Orlici pic6Na lodi po Orlici pic5Na lodi po Orlici pic 2

Pokud máte možnost získat od svého zaměstnavatele příspěvek na Vaši rekreaci a pobyt v našem hotelu z fondu kulturních a sociálních potřeb informujte nás. Obratem se spojíme s Vašim zaměstnavatelem a zařídíme vše potřebné k tomu, aby mohl být Váš pobyt uhrazen na fakturu.

Nabízíme příjemný víkendový pobyt pro dvě až tři osoby v našem hotelu Panský Dům v Kostelci nad Orlicí, v podhůří Orlických hor, ve městě, kterým protéká řeka Divoká Orlice. Je to místo, které zmínil slepý mládenec podle A. Jiráska ve Starých pověstech českých: „… Tehda na jednom vrchu v kouřimském kraji stromoví od vrchu schnouti bude a veliký hlad nastane. Pak se vzbouří na Čechy tolik nepřátel, že jako liják, jako hejna kobylek na ně se posypou. Jen mezi Úpou a Orlicí neublíží se ani slepici. Kdo ty všechny hrůzy přečká, užije pak blažených časů. …"

V našem hotelu také podle pověsti přebýval český král Karel IV. Stalo se to okolo roku 1339, kdy obléhal nedaleký hrad Potštejn. Hrad dobyl a jeho odbojný pán Mikuláš v něm zahynul.

Jedná se o pobyt, při kterém si může každý z Vás příjemně zvýšit hladinu adrenalinu a zároveň zkusit plavbu na kánoi při sjíždění řeky Divoká Orlice. Řeka v úseku do Kostelce nad Orlicí protéká mezi loukami a listnatými lesy, stranou civilizace. Peřejnaté úseky se střídají s klidnou a přece stále proudící vodou a řeka je proto bezpečná i pro nováčky a začátečníky. Úplní začátečníci si mohou první záběry na lodi vyzkoušet ještě před startem na klidném, volně tekoucím náhonu, protékajím souběžně s řekou Divoká Orlice.

Začátek plavby je v Kostelci nad Orlicí (cca 500 m od hotelu), cílem plavby jsou Albrechtice nad Orlicí (Týniště nad Orlicí). Délka trasy je necelých 20 km a plavba trvá 4 - 6 hodin. Zpočátku řeka v regulovaném korytě lemuje zámecký park v Kostelci nad Orlicí, dále protéká již ve volné přírodě loukami a smíšenými lesy. Řeka vytvořila nesčetné zatáčky a meandry a tím se stává plavba po ní zajímavou, pro začátečníky dobrodružnou. V Albrechticích nad Orlicí, případně v Týništi nad Orlicí Vaše plavba končí a zde Vás i s kánoii naložíme a odvezeme zpět do Kostelce na Orlicí.

Pobyt tvoří ubytování na dvě noci (pátek - sobota, sobota - neděle) v pokoji s moderní koupelnou a příslušenstvím, LED TV, 2 x snídaně formou švédského stolu pro 2 osoby, minibar na pokoji, polopenzi pro dvě osoby formou výběru z celého jídelního lístku, parkovací místo na vlastním parkovišti.

Všechny naše pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem, naše nově zrekonstruované koupelny mají vlastní příslušenství včetně nových sprchových koutů od českého výrobce + WC. Každý pokoj LED TV, ledničku. O kvalitě našich pokojů se neváhejte přesvědčit v naší fotogalerii. .

 Pobytový program :

1. den

· Příjezd do hotelu - ubytování.

· Nováčci a začátečnící seznámeni s kánoí a základní výcvik
· Večeře v hotelové restauraci, při příznivém počasí na hotelové terase. 

2. den


· Snídaně formou švédského stolu v hotelové restauraci.
· Plavba po Divoké Orlicí

· Návrat zpět do hotelu

· Večeře v hotelové restauraci, při příznivém počasí na hotelové terase.

3.den


· Snídaně formou švédského stolu v hotelové restauraci.

Cena pobytu obsahuje :

  •  Zapůjčení kánoe a veškerého potřebného vybavení ( pádla, vesty, barel a pod. )
  •  Dopravu z cíle plavby zpět do Kostelce nad Orlicí
  • Sjezd řeky Orlice
  •  Páteční večeře pro dvě osoby (s možností výběru z celého jídelního lístku).
  •  Sobotní večeře pro dvě osoby (s možností výběru z celého jídelního lístku). 
  •  Ubytování se snídaní v hotelu Panský Dům na dva dny pro dvě osoby.
  •  Při příjezdu láhev VÍNA na pokoji.
  • Cena pobytu pro dvě osoby : 6 990Kč.

  •  Cena pobytu pro tři osoby : 7 990 Kč. 


  Na lodi po Orlici pic4   

    Na lodi po Orlici pic1

· Pobytový balíček lze výhodně kombinovat s programem Pivní wellness nebo s programem Víkend v sedle. Pro cenovou nabídku volejte hotel 604 232 451, případně Vám ji rádi zašleme na Váš e-mail.
Informace o městě Kostelec nad Orlicí, o možnostech sportovního a kulturního vyžití, tipy na výlety, informace o telefonních číslech a další informace Vám rádi poskytneme v kteroukoliv dobu na telefonních čísle 604 232 451 stejně tak jako informace o pobytu v hotelu Panský Dům.

DOVOLENÁ 2021 – Dovolená, na kterou nezapomenete!!!

Pokud máte možnost získat od svého zaměstnavatele příspěvek na Vaši rekreaci a pobyt v našem hotelu z fondu kulturních a sociálních potřeb informujte nás. Obratem se spojíme s Vašim zaměstnavatelem a zařídíme vše potřebné k tomu, aby mohl být Váš pobyt uhrazen na fakturu.

LOKALITY

Hradec Králové

Rychnov nad kněžnou

Deštné v Orl. horách

Říčky v Orl. horách 

Častolovice

Potštejn

Hotel Panský Dům v Kostelci nad Orlicí hodnocení