PIVNÍ LÁZEŇ

Pivní lázeň se skládá z více než jedné procedury. Tou nejdůležitější je koupel ve vodě o teplotě v rozmezí 35-37°C, která se napustí do masivní dubovo-modřínové kádě, do které si potom lehnete. Do koupele jsou přidávány živé kultury pivovarských kvasnic, které jsou výborným zdrojem proteinů a sacharidů a nejvíce vitamínu B. Dále také různé bylinné směsi, které spolu vytvářejí nezaměnitelné aroma piva a také jeho bílou pěnu. Po koupeli následuje relaxace na lůžku vykládaném slámou. Během koupele i relaxace na lůžku si můžete dopřát neomezené množství skvělého piva.

Po pivní lázni následuje relaxace a odpočinek v délce 25-30 minut na lůžku z ovesné slámy, kde se tělo vypotí a uvolní.

Pivní lázně jsou vhodné pro všechny. Ideální teplota lázně je 35 +2°C, a proto doporučujeme nechat si teplotu koupele upravit tak, abyste se cítili příjemně. Osoby alergické na bílkoviny, kvasnice a chmel by se před první pivní koupelí měli poradit.

Účinky pivní lázně

  • Pivní lázeň obsahuje hodně vitamínů získaných z pivních složek, především se jedná o vitamín B. Ve chmelu najdete také hořčiny, pryskyřice nebo Lupulin. Je to výborná relaxační terapie vhodná pro duševní odpočinek a relaxaci. Má ozdravný účinek na vlasy a pleť, způsobuje uvolnění svalů, prohřátí kloubů a podporuje celkovou obranyschopnost.

Zdravotní omezení

  • Jako v každých lázních i zde platí pár zdravotních omezení. Pobytu v pivních lázních by se měly vyvarovat především nastávající maminky v pokročilém stádiu těhotenství a osoby s vysokým krevním tlakem. Pobyt také není vhodný pro lidi, kteří v poslední době prodělali nějakou náročnější operaci. Pokud tedy máte větší zdravotní problém, raději se před objednáním pobytu poraďte o lázních se svým ošetřujícím lékařem.

<< zpět
LOKALITY

Hradec Králové

Rychnov nad kněžnou

Deštné v Orl. horách

Říčky v Orl. horách 

Častolovice

Potštejn

Hotel Panský Dům v Kostelci nad Orlicí hodnocení