O nás

Rodinný, tříhvězdičkový hotel je umístěn v historické části města Kostelec nad Orlicí, 8 km od Rychnova nad Kněžnou a necelých 35 km od Hradce Králové.

Stáří samotné budovy je více než 700 let. Podle staré pověsti v tomto domě přebýval král Karel IV. Stalo se tak roku 1339, když obléhal nedaleký hrad Potštejn. Hrad dobyl a jeho odbojný pán Mikuláš v něm zahynul.

Kostelcem nad Orlicí je městem, kterým protéká řeka Divoká Orlice. Je to místo, které zmínil slepý mládenec podle A. Jiráska ve Starých pověstech českých: „… Tehda na jednom vrchu v kouřimském kraji stromoví od vrchu schnouti bude a veliký hlad nastane. Pak se vzbouří na Čechy tolik nepřátel, že jako liják, jako hejna kobylek na ně se posypou. Jen mezi Úpou a Orlicí neublíží se ani slepici. Kdo ty všechny hrůzy přečká, užije pak blažených časů. …"

Kousek od Hotelu Panský Dům je místo, kde stávala památná borovice, pod kterou psal Karel Jaromír Eben jednu ze svých slavných básní. Jedná se o báseň Věštkyně z básnické sbírky Kytice. Toto místo se dodnes zachovalo a nazývá se "Erbenka." Posuďte sami, jak bohatou inspirací toto zdejší místo našemu básnikovi bylo:

 ...

Viděla jsem kostel nad Orlicí řekou,
slyšela jsem jeho zlatý zvon,
prv než upřímnost českou starověkou
rozerval lítých vášní shon.

Když pak utuchly v Čechách boží ctnosti:
víra i láska s nadějí,
ukryl se kostel v země hlubokosti
a vody místo stápějí.

Však nezůstane věky věkův v hrobě:
odtekouť jednou vody zas,
i vstane kostel v bývalé ozdobě
a zazní slavně zvonu hlas.

Slyšte a vězte, takto stojí psáno,
tak uloženo v osudí:
„Tehdáž uzříte zlatých časů ráno,
až zlatý zvon je probudí.

Až z oné strany nad Orlici řeku
nový les vítr zaseje,
až mlází vzroste, až i svého věku
boroví toto dospěje
a toho lesa krajní borovice
až sama sebou dožije,
uschne a zetlíc padne do Orlice,
a již i kořen vyhnije:

I tehdáž vyryje přijdouc divá svině
poslední zbytky na průhon,
a tu pod nimi z rumu v rozvalině
zjeví se zase zlatý zvon.

...

Hotel Panský Dům je situován v těsném sousedství dvou městských parků a jeho poloha zaručuje všem hostům naprostý klid a ničím nerušené soukromí.

Hotel poskytuje ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích. Všechny pokoje mají vlastní příslušenství s koupelnou a WC.

Ubytovaným hostům je k dispozici vlastní hotelové parkoviště, hotelová kavárna a restarurace, včetně prostorné terasy a relaxační centrum, které je součástí hotelu. Hotel Panský Dům je místem, na které budete dlouho v dobrém vzpomínat...

Kostelec nad Orlicí leží v údolí řeky Divoké Orlice a je jednou z bran do Orlických hor. Město je význačným rekreačním střediskem Orlického podhůří. Najdeme v něm starý zámek přestavěný z původní tvrze a empírový nový zámek s anglickým parkem. Výraznou dominantou města je pozdně barokní kostel sv. Jiří. Na náměstí vás zaujme stará radnice s věží zřízenou z měšťanského domu a novorenesanční radnice. Naleznete zde i několik měšťanských domů, z nichž mezi nejstarší patří budova hotelu Panský Dům a Mariánský sloup z roku 1707.LOKALITY

Hradec Králové

Rychnov nad kněžnou

Deštné v Orl. horách

Říčky v Orl. horách 

Častolovice

Potštejn